Čerpadlo do IBC kontejneru

4.5.2022

Dešťová voda jako fenomén dnešní doby

Dešťová voda začíná být velmi důležitá, a to nejen v místech, kde je nedostatek vody nebo je cena vody příliš vysoká. Dešťovou vodu lze využít na zavlažování, splachování, ale jsou i další možnosti jejího využití. Pokud se chcete vyhnout problémům, které nás mohou potkat při výběru čerpadla na čerpání dešťové vody z nádrží, můžete se inspirovat tímto krátkým článkem, v němž vás seznámíme s možnostmi při výběru čerpadla.

Zadržování vody v IBC kontejneru

Dnes se zaměříme na nejpoužívanější systém pro zadržení dešťové vody, a to IBC kontejnery. Díky malému otvoru není jednoduché zvolit správné ponorné čerpadlo, aniž byste museli upravovat otvor, kterým do IBC kontejneru čerpadlo vložíte.  Jaké čerpadlo lze použít i do těch nejmenších otvorů které IBC kontejner nabízí, tedy 140 mm?

Čerpadlo LEO SPm37A

Pro takto malý otvor jsme vybrali čerpadlo LEO SPm37A. Toto čerpadlo je ideální v poměru cena/kvalita/výkon. Je lehké, váží pouhých 7 kilogramů. Připojení výtlaku zajišťuje vnitřní závit o velikosti 1", do kterého je možné připojit například GEKA spojku nebo klasickou zahradní rychlospojku. Svým výtlakem (H max.) 40 metrů se vyrovná i o dost větším čerpadlům. To znamená, že se nemusíte bát, zda vám hadice poskytne dostatečný tlak na zalévání či kropení. Čerpadlo má jednoduše dostatečný výkon i pro větší zahrady. Dlouhodobou životnost čerpadla navíc zajišťuje antikorozní litinová úprava.

Ptáte se, jak lze čerpadlo připojit? 

Možností je spousta, rozebíratelné i nerozebíratelné varianty. U nás se většinou snažíme zákazníkovi doporučit rozebíratelné příslušenství, jako je již zmíněná GEKA spojka. Určitě každý, kdo už se nějakou prací na zahradě zabýval, zná nejvyužívanější spojení, a to rychlospojky. U nás najdete jak mosazné, tak i plastové.

Samotné vložení čerpadla do kontejneru není žádná věda, je důležité, abyste nezapomněli namontovat "příslušenství" až uvnitř kontejneru. Čerpadlo se mírně vykloní a zasune otvorem, poté stačí připojit rychlospojku nebo geku a můžete čerpat.


DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO ČERPADLO SPM37A

Přihlášení zavřít