Tlakové nádoby

Tlaková nádoba je základem domácího systému pro rozvody pitné či užitkové vody. Slouží k vytvoření zásoby vody v systému a tedy k tomu, aby se čerpadlo nemuselo zapnout pokaždé, když doma otočíme kohoutkem. V jedné polovině tlakové nádoby je vak s vodou (u modernějších nádob membrána), ve druhé pak stlačený vzduch. Pokud je čerpadlo v chodu, tlačí vodu do vaku (membrány) a pokud čerpadlo stojí, stlačený vzduch působí na vak (membránu) a vytlačuje vodu z nádoby do rozvodů. 

Čím máte větší nádobu v systému, tím méně musí čerpadlo spínat. Na ležaté nádoby lze přidělat povrchové čerpadlo. Stojaté pracují samostatně. Tlaková nádoba dokáže odfiltrovat tlaková rázy v potrubí.

Potřebujete
poradit?

Tomáš Vaněk
Technické poradenství pro tuto kategorii

+420 730 892 621

(7-15:30h  v pracovní dny)
vanek@cerpadlavrchlabi.cz

1 00343 498
Zobrazit produkty
47 produktů
Dotaz na produkt zavřít
Načíst
Přihlášení zavřít

Tato webová stránka používá cookies k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.